بهینه سازی سایت یا سئو SEO چیست؟

بهینه سازی یا سئو (SEO) search-engine-optimization)) روشی برای ارتقاء یک وب سایت به منظور افزایش تعداد بازدید کننده هایی است که از موتورهای جستجو دریافت می کند. سئو جنبه های متفاوتی دارد، از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته تا کیفیت لینک هایی که دیگر سایت ها به شما می دهند. به عبارت دیگر سئو به این معناست: “اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتور جستجو قابل فهم است. سئو تنها درباره ی “موتور” ها نیست، بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت وب سایت به طوری است که برای کاربران خوشایند باشد.

بهینه سازی

دلیل استفاده از بهینه سازی سئو

قسمت عمده ی ترافیک وب توسط موتورهای جستجوی بازرگانی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو کنترل می شود. اگرچه رسانه های اجتماعی و انواع دیگر ترافیک می توانند برای سایت شما بازدید فراهم بیاورند، موتورهای جستجو اصلی ترین روش برای اکثر کاربران اینترنت است. این قضیه در مورد همه ی وب سایت ها با هر محتوا و مطلبی صدق می کند.

موتور های جستجو در” ترافیک هدفمند” – افرادی که منحصرا به دنبال مطالب ارائه شده توسط شما هستند – یکتا هستند. موتورهای جستجو در این بین مانند شاهراه هایی هستند که به این مهم جامه ی عمل می پوشانند. در صورتی که سایت شما برای موتورهای جستجو قابل یافت نیست یا مطالب سایت شما در پایگاه های داده ی آن ها ثبت نمی شود، مطمئنا موقعیت ها و شانس هایی را که می توانستید از طرف موتورهای جستجو بدست آورید را از دست خواهید داد.

ترم های جستجو

ترم های جستجو، کلماتی که کاربران در فیلد جستجو وارد می کنند، از ارزش چشمگیری برخوردار هستند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند یک سازمان را موفق و یا با شکست مواجه کند. همچنین بازدیدکننده های هدفمند یک وب سایت می توانند در کسب درآمد و شهرت برای شما تاثیر قابل ملاحظه ای را داشته باشند. سرمایه گذاری در سئو می تواند بازخوردی استثنایی در مقابل دیگر روش های بازاریابی و ارتقاء داشته باشد.

چرا موتورهای جستجو نمی توانند سایت شما را بدون بهینه سازی سئو کشف کنند؟

بهینه سازی

موتور های جستجو باهوش هستند اما هنوز نیازمند کمک هستند. موتور های اصلی همیشه در حال ارتقاء تکنولوژی برای کشف بیشتر و بهتر وب و انعکاس آن به کاربران هستند. به هر حال، همیشه یک محدودیت برای نتایج موتور های جستجو وجود دارد. همانطور که SEO (بهینه سازی وب) می تواند برای شما بازدیدکننده های زیادی را فراهم کند در طرف مقابل با یک حرکت اشتباه توسط شما می تواند سایت شما را از موتور ها پنهان کند و احتمال شناسایی سایت شما را به حداقل برساند.

سئو همچنین در ارتقاء رتبه ی سایت تاثیر بسزایی دارد بنابراین محتوای سایت شما می تواند در اولویت های بهتری برای کشف شدن قرار بگیرند. اینترنت در حال پیشروی به سوی رقابتی شدن است پس داشتن یک درک صحیح از سئو و روش های ارتقا آن از اهمیت فراوانی برخوردار است. کلمه ی سئو پیچیده است اما کاربران می توانند به راحتی مفهوم آن را درک کنند. حتی ذره ای دانش بیشتر در این موضوع می توانند بسیار حائز اهمیت باشد.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.