سندباکس گوگل یا google sandbox چیست؟

اگر قصد راه اندازی وب سایتی اینترنتی را دارید یا سایتی تازه تاسیس دارید و به جایگاه سایت خود در گوگل اهمیت می‌دهید خواندن این را مقاله به شما توصیه میکنیم چرا که به شما در پیشرفت هرچه سریعتر وب سایتتان کمک میکند. سندباکس گوگل را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

سندباکس گوگل

عملکرد سندباکس گوگل یا google sandbox

این لغت که به معنی جعبه ما سه بازی و یک الگوریتم بسیار مهم از سمت سایت گوگل است، این الگوریتم جهت جلوگیری از پیشرفت سریع و یا تقلب سایت های تازه تاسیس ایجاد شده و به این معنی است که هر سایت بین ۱ تا ۴ ماه باید در سند باکس بماند تا گوگل سایت را به خوبی آنالیز کند و نسبت به آن شناخت پیدا کند (همانند کودکانی که تا ۴ سالگی در جعبه شن و ماسه بازی می‌کنند) البته این الگوریتم برخلاف دیگر الگوریتم های گوگل هرگز تایید یا تکذیب نشده اما بدون شک این الگوریتم برای جلوگیری از رشد باکتری وار سایت های اسپمر و یا تقلب مدیران سایت های تازه تاسیس اعمال شده است، نوع عملکرد این الگوریتم به این صورت است که ممکن است مدتی در بعضی از نتایج در رتبه خوب یا ضعیفی باشید اما خوشبختانه این مسئله موقت است و بعد از خارج شدن از سند باکس شما در جایگاه اصلی خود قرار میگیرید.

تفاوت بین سند باکس گوگل و پنالتی شدن

سندباکس گوگل

بعضی از وبمستران به دلیل نتایج ضعیف سایت خود نا امید می شوند، اما این مسئله موقت است و اما خب از کجا بفهمیم سندباکس گوگل هستیم یا پنالتی شدیم؟ جواب این سوال بسیاره ساده است: اول از هرچیز قدمت سایت که اگر کمتر از ۴ ماه باشد یعنی سند باکس هستید مورد دوم: با استفاده از جستجوی ترکیبی فرمول site: آدرس سایت شما و جستجو در گوگل میتوانید تعداد ایندکس های خود را ببینید. اگر نتیجه ۰ باشد یعنی از نتایج حذف شدید و احتمال بسیار بالا پنالتی شده اید و باید وبمستر تولز مراجعه کنید تا ببینید از گوگل به شما اخطاری داده شده یا خیر، اما اگر ایندکس دارید و به صورت ناگهانی در یک کلمه افت داشته اید و کلماتی دارید که نتایج خوبی دارند باید گفت خوشبختانه در سندباکس گوگل هستید.

نحوه خارج شدن از سند باکس گوگل

بدون شک بهترین کار صبر و انتظار تا اتمام زمان مقرر و محتوا گذاری مناسب است. اما به صورت تجربی میتوان گفت که خرید بک لینک قدرتمند میتواند در خروج سریعتر سایت شما از سندباکس گوگل تاثیر گذار باشد.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.