آشنایی با 5 مورد از اشتباهات رایج در سئو

هر انسانی در زندگی روزمره خود اشتباهاتی انجام می دهد. ممکن است بعضی از اشتباهات قابل جبران نباشند و عوامل دیگری را هم تحت تاثیر قرار بدهند. اشتباهات رایج در سئو ممکن است کل کسب و کار را از کار بیاندازد زیرا در صورتی که دانش کافی در سئو نداشته باشیم و شروع به سئو سایت خود کنیم ممکن است مسیر خود را اشتباه برویم. سئو و بهینه سازی سایت نیازمند داشتن دانشی تخصصی است تا بدون ایجاد مشکلی برای سایت بتوان رتبه خوبی در SERP به دست آورد. به دو روش می توانید سایت خود را سئو کنید. اول اینکه این کار را به عهده‌ی فردی ماهر بسپارید و هزینه این کار را پرداخت کنید. دوم اینکه خودتان سئو یاد بگیرید و سایت را با هر کلمه سئو کنید ولی تا زمانی که کاملا به سئو تسلط پیدا نکرده‌اید این کار را انجام ندهید زیرا باعث پنالتی شدن سایت و در نتیجه شکست کسب و کار اینترنتی خود خواهید شد. در این مقاله قصد داریم به اشتباهات رایج در سئو کار بپردازیم تا از بروز خطاهای احتمالی برای سئو سایت جلوگیری کنیم.

اشتباهات رایج در سئو

1. انتخاب کلمات کلیدی مناسب

اولین کار برای شروع سئو و بردن سایت در مسیر رشد و موفقیت انتخاب درست کلمات کلیدی است. اگر کلمه کلیدی درستی برای سایت انتخاب نشود بقیه مراحل نیز آن طور که باید نتیجه نخواهد داد و دقیقا مانند یک بنایی که کج ساخته شود، خواهد شد.
حتما از ابزارهای آنلاین برای بررسی کلمات کلیدی پر بازدید و هدفمند استفاده کنید تا ببینید کدام کلمات ورودی بیشتری برای سایت خواهد آورد.
ابزارهایی مثل google trends و KWFinder
ابزارهایی هستند که به کمک آن ها می توان به خوبی به میزان ورودی هر کلمه و کلمات پر رقابت تر دست پیدا کرد. علاوه بر این می توانید سایت هایی که در کلمات انتخابیتان به عنوان رقیب محسوب می شوند را پیدا کنید.
هر کلمه کلیدی که به حوزه‌ی کاری شما مربوط می شود را پیدا کنید و برای همه آن ها محتوا تولید کنید. محتوا هم برای سئو سایت بسیار تاثیر مثبت می گذارد و هم کاربران را به سایت شما دعوت می کند.

از کلمات کلیدی طولانی تر استفاده کنید کلمات یک جزئی و کوتاه به اندازه‌ی کلمات چند جزئی تاثیر گذار نخواهند بود. رقابت در کلمات کلیدی طولانی تر یا (Long tail) بسیار کمتر از کلمات کوتاه است در نتیجه می توانید از این موقعیت به نفع خودتان استفاده کنید و مطمئن باشید بازخورد خوبی خواهند داشت. سئو کردن کلمات تک جزئی هم هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهد و احتمال خرید کردن کاربر در آن کلمات کم است. کلمات Long tail هزینه کمتری را در بر خواهند داشت و علاوه بر این کلماتی هستند که کاربر برای خرید کردن از آن ها استفاده می کند.
مانند (پیراهن) و (پیراهن بلند مجلسی) کسی که پیراهن بلند مجلسی را جستجو می کند احتمال خرید بیشتری دارد نسبت به کسی که پیراهن را جستجو می کند.

حتما بخوانید: ابزارهای سئو رایگان

2. اشتباهات رایج در سئو: رعایت نکردن SEO on page

سئو داخلی یا On page به اندازه ی سئو خارجی حائز اهمیت است. شاید بتوان به عنوان راه حلی مقطعی به سئو خارجی نگاه کرد ولی هدف از سئو سایت به سود رسیدن و ماندگار شدن در کسب و کار است. در نتیجه برای اینکه سایت ما به عنوان سایتی محبوب در نظر کاربران و هم چنین گوگل شناخته شود باید سئو داخلی را هم رعایت کنیم و فقط به لینک سازی اکتفا نکنیم.

3. اشتباهات رایج در سئو: بروز رسانی نکردن سایت

اشتباهات رایج در سئو

برای رسیدن به صفحه یک و خط یک تلاش و زمان زیادی را باید گذاشت. بعد از گذشت بازه زمانی چند ماهه ممکن است به این جایگاه برسیم.
اما بعد از آن چه کاری باید انجام داد؟
آیا فقط رسیدن به خط یک کافی است؟
موتورهای جستجو تا چه زمانی ما را در خط یک نشان خواهند داد؟
همان طور که شما برای رسیدن به صفحه اول و خط اول SERP تلاش می کنید دیگر سایت ها و رقیبان شما برای رسیدن به این جایگاه تلاش خواهند کرد. پس با رسیدن به جایگاه خوب در میان نتایج گوگل تازه کار شما شروع می شود. باید مطالب سایت را به روز رسانی کنید و در صورت نیاز لینک سازی خارجی خود را گسترش دهید.

حتما بخوانید: Index سایت

4. لینک سازی

موتورهای جستجو کاملا بر ساختار لینک سازی شما مسلط هستند و می توانند درست و غلط بودن نحوه لینک سازی شما را تشخیص دهند. الگوریتم گوگل پنگوئن به صورت اختصاصی به نحوه لینک سازی کاربران رسیدگی می کند و در صورتی که احساس کند تقلبی صورت گرفته است سایت را پنالتی خواهد کرد.
اما سوال اینجاست که چه سایت هایی با لینک سازی پنالتی خواهند شد؟
اعتبار سایت هایی که از آن ها لینک می گیرید بسیار اهمیت دارد یعنی نباید از سایت هایی که اعتبار خوبی ندارند و سطح پایینی از لحاظ سئو دارند بک لینک گرفت. با استفاده از ابزارهای آنلاین مثل ابزار سایت moz میتوان به دامین آتوریتی و پیج آتوریتی سایت های با امتیاز بالا دست پیدا کرد و از آن ها لینک گرفت.
گرفتن 1000 بک لینک از سایت ها و بلاگ هایی با آتوریتی متوسط به اندازه ی گرفتن 100 لینک از سایت هایی با آتوریتی بالا تاثیر نخواهد گذاشت.
لینک سازی سایت نباید به صورتی انجام شود که گوگل به فعالیت شما شک کند. تمام عملیات لینک سازی و معرفی سایت در فرووم ها و بلاگ ها باید مانند رفتار یک فردی که به مفید بودن محتوای شما پی برده انجام شود.

حتما بخوانید: لینک سازی خارجی

5. اشتباهات رایج در سئو: صبور نبودن

اگر می خواهید سایت خود را با سئو به خط یک برسانید نباید عجله کنید اگر توانایی صبر کردن ندارید و نمی توانید با حوصله سایت خود را سئو کنید، به سراغ گوگل ادوردز بروید. سئو یعنی صبر و پی گیری. غیر از این حداقل نمی توان گفت سئو کلاه سفید به کارتان بیاید و سئو کلاه سیاه هم عواقب خودش را دارد.
ماندگاری در صفحه اول SERP نیازمند مجموعه فعالیت هایی است که در بازه زمانی چند ماهه به آن می توان رسید و باید برنامه خود را در این راه برای چند روز بعد نگذارید و عجله نداشته باشید.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.