6 روش برای استفاده از انتقادات مشتریان در شبکه های اجتماعی

انتقادات مشتریان و این که آن ها در نظر سنجی سایت و شبکه های اجتماعی شرکت کنند از همه نظر برای ما سود آور خواهد بود. این کار برای سایت باعث می شود موتورهای جستجو بیشتر به سایت ما اهمیت دهند و در شبکه های اجتماعی هم باعث خواهند شد که دنبال کنندگان بیشتری نسبت به قبل دریافت کنیم. به جز این ها نظرتان مشتریان می تواند به ما کمک کند که زودتر به اهداف خود برسیم. ما زمانی که یک کسب و کار را راه اندازی می کنیم با هدف خدمت به مردم بابت خدماتی که انجام می دهیم سود دریافت می کنیم؛ حال هر چه قدر خدمات ما به خواسته مردم بیشتر باشد سود ما و تعداد مشتریان ما بیشتر خواهد شد. در نتیجه برای این کار نیازمند دانستن نظرتان مشتریانمان هستیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن فعالیت خود را مانند شرکت های بزرگ و حرفه ای اداره کنیم.

انتقادات مشتریان

چگونه باعث انتقادات مشتریان شویم

راه های مختلفی برای جمع آوری نظرات مشتریان وجود دارد و نظرسنجی معمولا اولین روش است که به ذهن می رسد. اما این تنها راه برای کشف آن چه که مشتریان شما در مورد محصول و خدمات شما می گویند نیست. در واقع، شما می توانید از نظرات با ارزش مشتریانتان از طریق کانال های مختلفی اطلاع یابید: مانند شبکه های اجتماعی.

حتما بخوانید: (HEO) بهینه سازی سایت برای کاربر در 10 قدم کاربردی

شبکه های اجتماعی یک کانال بسیار قوی میان شما و مشتریان است که می توانید از آن برای جمع آوری نظرات مفید و با ارزش آن ها استفاده کنید. با استفاده از شبکه های اجتماعی با میلیاردها نفر در سراسر جهان در ارتباط هستید. در نتیجه حتما برای کسب و کار خود پروفایل هایی ایجاد کنید تا بتوانید پشتیبانی از مشتریان رابه خوبی انجام دهید. این پشتیبانی شامل بعد از آشنایی و قبل از آشنایی با شما و خدماتتان خواهد شد.
پروفایل های خود را با نام تجاری و برند خود ایجاد کنید و منتظر جلب مشتریانی که خواهان ارتباط هر چه بیشتر با شما هستند باشید؛ مطمئن باشید این راه بسیار بیشتر به کسب و کار شما کمک خواهد کرد نسبت به تماس با مشتریان و برقراری ارتباط تلفنی.
وقتی میلیون ها مشتری جدید می توانند شما را در شبکه های اجتماعی بیابند حتما نظرات خود را در توییت ها و پست های فیس بوک و اینستاگرام به شما خواهند گفت که این نظرات ممکن است خوب باشد و یا حتی اعتراضی به سیاست بد و غلط شما باشد.

بنابراین در مورد روشهای مختلفی که می توانید از بازخورد مشتریان شبکه های اجتماعی برای بهبود سرویس دهی به مشتری استفاده کنید بیش تر بیاموزید و اطلاعات به دست آمده ارزشمند خود را برای کل سازمان و کسب و کار خود به کار گیرید.
در ادامه به توضیح در رابطه با بهترین بازخوردی که می توان به نظرات و انتقادات مشتریان داد پرداخته ایم که آن را حتما مطالعه کنید.

6 راه استفاده از بازخورد مشتریان در شبکه های اجتماعی

1. گوش دادن به نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی
2. جمع آوری نظرات و بازخوردها از محصول و خدمات
3. یک گروه برای پیش برد اهدافتان تشکیل دهید
4. نظرسنجی هایی ایجاد کنید که مردم به پاسخ گویی به آن علاقه داشته باشند.
5. یک وبلاگ به عنوان منبع مطالب شبکه های اجتماعی خود در نظر بگیرید.
6. مطالب و تصاویر را شخصی سازی کنید

1. گوش دادن به نظرات و انتقادات مشتریان در شبکه های اجتماعی

نظارت و بررسی نظراتی که بر نام تجاری شما و هم چنین رقبای شما اشاره می کند. با دیدن نام تجاری شما در شبکه های اجتماعی که در مورد آن بحث هایی صورت می گیرد، می توانید به مشتریانتان بدون بر قراری تماس به آن ها کمک کنید و انتقادات مشتریان را پذیرا باشید. هم چنین می توانید از مشتریان، پشتیبانی کنید و بازخورد فوری ای برای افرادی که دارای مسائل و مشکلات مربوط به محصول یا خدمات شما هستند، ارائه کنید.
می توانید با نظارت بر شبکه های اجتماعی و بررسی نظرات کاربران در پروفایل های دیگر رقبا به این بازخورد برسید که دیگران از کدام صنعت ها و کدام خدمات ناراضی هستند و از این موضو ع به نفع خود استفاده کنید و فضای رقابتی خوبی ایجاد کنید و بر روی نظرات آن ها سرمایه گذاری کنید.
نظرات و نارضایتی مشتریان را در شبکه های اجتماعی بررسی کنید و بفهمید که چرا آنها ناراضی هستند و ببینید که آیا می توانید یک راه حل بهتر برای آنها فراهم کنید؟ در کمترین حالت، شما می توانید یاد بگیرند که چگونه خود را از رقبا متمایز کنید؛ در بهترین حالت نیز، شما می توانید آنها را مانند یک رهبر کنترل کنید و آن ها را به مشتری جدید و مورد علاقه خود تبدیل کنید!

حتما بخوایند: 8 راه کار برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

2. جمع آوری نظرات، انتقادات مشتریان و بازخوردها از محصول و خدمات

هنگامی که یک محصول جدید یا تغییراتی در ویژگی های محصول قبلی خود ایجاد می کنید، اضافه شدن مشتریان جدید و یا کم شدن در مشتریان فعلی شما اتفاق می افتد. این کم شدن مشتریان به دلایل مختلفی اتفاق می افتد از جمله طراحی بد که ممکن است شما و تیمتان کمتر به آن توجه کرده باشید.
شاید فیس بوک این روزها مانند قدیم چه در ایران چه در خارج از ایران بازخورد سابق را نداشته باشد؛ زیرا بسیاری از ویژگی های خوبش را از دست داده است. در صورتی که بسیاری از شبکه های اجتماعی دیگر پس از مشاهده این که تعداد کاربران و مشتریانشان کم شده است به سرعت تغییراتی را اعمال می کنند.
در نتیجه گاهی اوقات تجربه کاربری مهم ترین چیز و در کنار مسائل طراحی بسیار اهمیت پیدا می کند که تیم شما در طول مسیر توسعه کسب و کارتان برای این بخش هدفی مشخص نکرده است.

استفاده از شبکه های اجتماعی را قبل از راه اندازی سایت و ساخت محصولات جدید آغاز کنید. این کار به شما کمک می کند درخواست و بازخورد بیشتری را از افرادی که به شما اعتماد دارند دریافت کنید. نکته مهمی که در مورد شبکه های اجتماعی وجود دارد، این است که شبکه های اجتماعی شما احتمالا شامل نه تنها مشتری های فعلی، بلکه چشم اندازی از آینده کاریتان، مشتریان هدف و نفوذگران صنعت است.

3. انتقادات مشتریان: یک گروه برای پیش برد اهدافتان تشکیل دهید

انتقادات مشتریان

این کار به شما کمک می کند کارها را با انسجام بیش تری انجام دهید شاید اگر بخواهید خودتان تمام این کار ها را به تنهایی انجام دهید نتوانید به دیگر مسولیت های خود برسید. پس می توانید به عنوان یک رهبر بر تیم خود نظارت کنید و به آن ها بگویید که دقیقا چه کاری باید انجام دهند.
به طور مثال شخصی را برای عکاسی از محصولات و خدماتتان در نظر بگیریدو فرد دیگری می تواند مسولیت تولید محتوا و بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی را بر عهده داشته باشد. یک نفر تا دو نفر مسول آنالایز و بررسی نظرات و تحقیق بر کارهای رقبا را زیر نظر بگیرد و خودتان نیز بر تمام این کارها نظارت کنید و جمع بندی درستی از مجموعه فعالیت آن ها انجام دهید.
می توانید از شرکت هایی که در این کار تجربه و تخصص دارند دعوت به کرا کنید و یا کار خود را به طور کامل به آن ها بسپارید. پیش برد اهداف یک گروه با رهبری قوی می تواند باعث پیش رفت چشم گیر کسب و کار شما شود.

4. نظرسنجی هایی ایجاد کنید که مردم به پاسخ گویی به آن علاقه داشته باشند

از طریق شبکه اجتماعی خود از مردم بخواهید نظرات خود را در مورد یک مسئله مهم از طریق شرکت در نظرسنجی به اشتراک بگذارند و باعث انتقادات مشتریان شوید. (موضوع نظر سنجی لازم نیست که حتما یک مسئله مهم و کاربردی باشد.) این نظرسنجی می تواند با یک سوال ساده انجام شود که به شما در زمینه تنظیمات بهتر سیستم کاریتان و نظرات مشتریانتان کمک می کند.

این یک روش منحصر به فرد و جذاب برای درخواست بازخورد از طرف مشتری است که با نظر سنجی به کمک ایمیل و یا پیام متنی متفاوت است و هم چنین می تواند یک گفتگوی خوب برای شروع ارتباط با مخاطبان ایجاد کند.

5. یک وبلاگ به عنوان منبع برای مطالب شبکه های اجتماعی خود در نظر بگیرید.

استفاده از بلاگ یا سایت به شما می کند که معتبر تر از قبل باشید. سایت ها و بلاگ ها به دلیل ساختاری که دارند می توانند محتواها و محصولات شما را با انسجام بیشتری در خود نگهداری کنند. استفاده از سایت، بلاگ و شبکه های اجتماعی به کاربران شما این دید را می دهد که شما در کار خود جدی هستید و آن ها نظرات بهتری در رابطه با شما ارائه خواهند داد. اگر بخواهید با رقبا به صورت جدی رقابت کنید حتما به بلاگ نیاز پیدا خواهید کرد. هم چنین ذکر منبع از یک آدرس سایت در شبکه های اجتماعی می تواند به مرور برای سایتتان نیز بازخورد فوق العاده ای از لحاظ رتبه دهی گوگل داشته باشد.

حتما بخوانید: تاثیرات سایت و شبکه های اجتماعی بر یکدیگر

6. مطالب و تصاویر را شخصی سازی کنید

هر چه قدر مطالب تولید شده توسط شما و یا تیم شما به صورت اختصاصی تری تولید شود اعتماد کاریران نسبت به شما بیشتر جلب خواهد شد.
ممکن است برای خودتان نیز هم چنین شرایطی پیش آمده باشد. به طور مثال به سایت و یا شبکه اجتماعی پزشکی رفته اید و قصد دارید که از خدماتی که آن پزشک برای بیماران خود می دهد استفاده کنید. این که پزشک برای هر فعالیتش محتوای جامع داشته باشد آیا باعث نمی شود بازخورد شما نسبت به آن پزشک بسیار بهتر از قبل بشود؟ در صورتی که اگر در شبکه اجتماعی او تنها تصاویری از سایت ها و پزشک های دیگر بود که بار ها آن تصاویر را دیده بودید تصور می کردید که آن پزشک تخصص زیادی در کار خود ندارد که نتوانسته نمونه کار (عکس اختصاصی) و توضیحات جامع برای رفع سوالات شما ایجاد کند.
در نتیجه محتوای اختصاصی و تصاویر اختصاصی بسیار بر جلب نظرات مثبت کاربران و مشتریان ما تاثیر خواهد گذاشت. این کار کمک می کند که اگر یک فردی صرفا جهت وب گردی و یا بازدید از شبکه های اجتماعی به پروفایل شما رسید، حتما شما را دنبال کند و زمانی که به خدمات شما احتیاج پیدا کرد به دنبال فرد دیگری برای رفع مشکلاتش نخواهد رفت.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.