8 راه کار برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

هر کارآفرین، وبلاگنویس و صاحب وبسایت از اهمیت استراتژی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی آگاه است. شما باید محتوا را برای جذب تمامی مخاطب ها، حتی یک مخاطب بیشتر آماده کنید و طوری کار کنید که کاربران وجود شما در شبکه های اجتماعی یک مزیت بزرگ بدانند. بدون محتوای فوق العاده، شما نمی توانید نام تجاری خود را در یک راه خوب تبلیغ کنید. با شروع به فعالیت در شبکه های اجتماعی شما متوجه خواهید شد که شما نیاز به مقالاتی با کیفیت بالا، پست گذاری در وبلاگ و بررسی وضعیت شبکه های اجتماعی دارید، اما آیا از فاکتورهای “اشتراک گذاری”  مطالب توسط کاربران آگاهی دارید؟

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

نحوه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شما باید تولید محتوا در شبکه های اجتماعی را طوری انجام دهید که مخاطبان آن محتواها را دوست داشته باشند. در غیر این صورت، کمپین بازاریابی معنی و کاربردی برایتان نخواهد داشت. حال این سوال پیش می آید که چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که مردم آن چه را که شما پست می کنید دوست دارند؟ برای این کار یک شاخص خاص و بارز وجود دارد: اشتراک گذاری پست های شما توسط کاربران. شما یک پست یا مقاله وبلاگ را در وب سایت خود منتشر می کنید و در صورتی که پست و مقاله شما به اشتراک گذاشته شود، بلافاصله ده ها کاربر جدید در شبکه های اجتماعی به دست می آورید. تولید محتوا در شبکه های اجتماعی می تواند در عرض چند دقیقه صورت گیرد: همین چند دقیقه وقت گذاشتن می تواند باعث شود افراد زیادی بتوانند آن پست ها را ببینند، در این بین بعضی از آنها تصمیم می گیرند که آن پست ها یا مقالات را در پروفایل های خود قرار دهند. در نتیجه دایره قرار گرفتن محتوای تولید شده توسط شما گسترش می یابد و شهرت فوری در شبکه های اجتماعی را دریافت می کنید.
اما بعد از تمام این صحبت ها این سوال پیش می آید که:

چگونگی تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شما نمی توانید تنها بر غرایز خود تکیه کنید و به این ایمان داشته باشید که به سرعت به افزایش کاربر و میزان فروش دست پیدا می کنید. استراتژی تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی در جهت افزایش فروش و جذب دنبال کننده، نیاز به برنامه ریزی و سعی و تلاش دارد.

مخاطبان خود را تجزیه و تحلیل کنید و نیازهای آن ها را درک کنید!

قبل از رسیدن به فرآیند ایجاد محتوا در شبکه های اجتماعی، باید بدانید که برای چه کسی محتوا را می نویسید. اگر مشاهده کردید که با وجود گذر زمان هیچ اشتراک گذاری ای برای مطالبتان صورت نمی گیرد، یعنی کاربران به محتوایی که تولید می کنید اهمیتی نمی دهند و باید به دنبال راه حل هایی برای جذاب تر شدن تولید محتوای شبکه های اجتماعی خود باشید. برای این که محتوای جذاب تولید کنید باید در ابتدا این سوالات را از خود بپرسید:
برای چه کسی می نویسید؟ چه کسی محتوای شما را می خواند؟ دانش آموزان، دانشجویان، مسافران، نوجوانان، افراد بیکار یا صاحبان کسب و کار؟ مخاطبان شما چه مشکلی دارند و چه راه حلی برای آن ها می توانید ارائه دهید؟
برای هر کدام از این دسته افراد باید به نحو خاصی تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی انجام شود زیرا اقتضاء سن، موقعیت اجتماعی، میزان تحصیلات و … برای هر فردی محتوای خاصی را می طلبد.

محتوایی مفید ارائه کنید!

مردم عاشق گرفتن راهنمایی هایی هستند که برخی از مشکلاتشان را حل می کند. به عنوان مثال، الان که شما مشغول خواندن ایم مقاله هستید نیاز دارید تا ببینید چه کارهایی را باید انجام دهید که افراد محتوای شما را بیشتر به اشتراک بگذارند، بنابراین شما شروع به خواندن این مقاله کردید که راه حل مناسب را ارائه می دهد.
شما هم دقیقا باید به این درک برسید. باید بدانید که مخاطب شما برای دانستن چه محتوایی به سراغ شما می آید؟ هنگامی که مشکلات مخاطبین خود را شناسایی می کنید، باید راهنمایی های مؤثری را هم برای آن ها ارائه دهید. البته این راه حل ها باید قابلیت اجرایی شدن داشته باشند تا مشکلات کاربران را حل کنند.

کلیدی کارآمد برای مدیریت محتوای شبکه های شبکه های اجتماعی این است که، مقالات مفید ایجاد کنید و پست های وبلاگ و شبکه های اجتماعی را به روز رسانی کنید. به عنوان مثال، اگر شما در حال فروش لباس هستید، می توانید راهنمایی هایی در مورد چگونگی هماهنگ کردن رنگ های مختلف در لباس را ارائه کنید.

ایجاد فضایی برای مشارکت مخاطبان!

شبکه های اجتماعی جایی است که می توانید با طرفداران و مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. اگر نتوانید سطح بالایی از مشارکت مخاطبان را به دست بیاورید، در پلتفرم های اجتماعی به محبوبیت زیادی نخواهید رسید. هنگامی که تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی را انجام می دهید، تنها بر روی محتوای آن تمرکز نکنید! تولید محتوای خود را طوری انجام دهید که دیگران را تشویق به بحث و نظر دادن بکنید.
هنگام تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی با پرسش یک سوال از خود می توانید هدفمندتر تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی را انجام دهید. و آن سوال هم این است که آیا خوانندگان با خواندن این مطالب در مورد آن نظر می دهند یا نه؟
در این صورت اگر نظرات زیادی کسب کنید، این شانس را خواهید داشت که افراد بیشتری در شبکه های های اجتماعی پست شما را ببینند. بنابراین، شما علاوه بر دیده شدن پست خود، دنبال کنندگان بیشتری دریافت خواهید کرد و درنتیجه این اتفاق منجر به افزایش درآمد شما از شبکه های اجتماعی خواهد شد.

فرصت پرسش سوال را به کاربران بدهید!

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

این یک راه عالی برای ایجاد گفتگو است. مطمئنا، اگر می خواهید کاربران از شما قدردانی کنند، باید به نظرات پاسخ دهید آن ها به شدت با این کار شما احساس خوشایندی را تجربه می کنند. پست هایی که توسط شما تولید می شوند و در زیر پست به نظرات نسبت به پست پاسخ داده شده باشد می تواند باعث شود کاربران را به مشریان خود تبدیل کنید زیرا آن ها به مسولیت پذیر بودن شما اطمینان حاصل می کنند و به شما بیشتر اعتماد می کنند نسبت به زمانی که پاسخی به سوالاتشان داده نمی شود. آیا تاثیرات واکنش پاسخ گویی به نظرات را در پست های خود مشاهده کرده اید؟
به شما پیشنهاد می کنم حتما این کار را امتحان کنید تا ببینید تولید محتوا در شبکه های اجتماعی فقط جنبه ی نوشتن چند خط کوتاه نیست بلکه باید با کاربران تعامل نیز داشته باشید.

تولید محتوایتان را بصری کنید!

هر کس زمان و توجه خود را برای خواندن یک مقاله طولانی در شبکه های اجتماعی صرف نخواهد کرد. حتی اگر مردم آن را بخوانند، آن ها را به اشتراک نمی گذارند! به همین دلیل است که شما باید انگیزه های بصری را اضافه کنید که متن را شکسته و خوانندگان را قادر به خواندن محتوا بدون خسته شدن بکند.
می توانید به جای نوشتن مقالات طولانی آن چه که لازم است را با تصاویر قابل درک تر کنید.
وب سایت های مانند iStockphoto به طور کلی تصاویر بسیار خوبی را بدون پرداخت هزینه در اختیار شما می گذارند. می توانید از این سایت تصاویر با کیفیت و زیبایی را در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید تا به طور کلی تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی خود را تحت تاثیر قرار دهید.
یکی دیگر از راه کار هایی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است استفاده از infographics است.در مورد استفاده از infographics فکر کنید و حتما برای ساخت تعدادی از آن ها استراتژی تعیین کنید. آنها ورودی زیادی را برای شبکه های اجتماعی دریافت می کنند زیرا حجم زیادی از اطلاعات را در فرمتی بسیار آسان برای خواندن ارائه می کنند. شما می توانید از Canva، Piktochart، Easel.ly و دیگر ابزارهای آنلاین برای ایجاد Infographics بسیار جذاب استفاده کنید.

کار را به کار دان بسپارید!

هنگامی که شما وب سایت یا کسب و کار خود را اداره می کنید، ممکن است به سختی بتوانید وقت خود را برای تجزیه و تحلیل مخاطبان در شبکه های اجتماعی، فکر کردن در مورد مشکلات و نیازهای آن ها، کشف راه حل ها و ایجاد محتوای بسیار جذابی که موجب افزایش تعداد ورودی می شوند، بگذارید. این کمبود زمان به این معنا نیست که شما می توانید تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی و یا بازاریابی محتوا را نادیده بگیرید. شما باید به راحتی این کار را به فردی که در این کار تجربه و علم کافی دارد منتقل کنید و فرد دیگری مسولیت این کار پر سود را برای کسب و کار شما قبول کند.

به عنوان مثال، شما می توانید نویسندگان و ویراستاران با استعدادی را که در زمینه تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند دعوت به کار کنید. شما به سادگی دستورالعمل ها و ایده های خود به آن ها ارائه می کنید و صبر می کنید تا محتوای سفارشی شما آماده شود.

نتیجه گیری:

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی امروزه می تواند هر کسب و کاری را متحول کند. اگر این کار برای شما منجر به هزینه شد اصلا بابت این هزینه خساست نکنید زیرا به طور یقین چندین برابر برایتان سود آور خواهد بود.
می توانید با دنبال کردن شبکه های اجتماعی شرکت های بزرگ تکنیک های بیشتری را بیاموزید و از آن ها الگو بگیرید. در صورتی که در این راه باز هم سوالی برای شما وجود داشت می توانیم باز هم شما را راهنمایی کنیم، حتما سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.