اشتباهات سئو رایج که موجب کاهش رتبه سایت می‌شوند (قسمت دوم)

همانطور که در مقاله قبل هم در مورد اشتباهات سئو رایج توضیح داده بودیم در این مقاله نیز به ادامه ی این موضوع مهم می پردازیم تا بدانید چه کارهایی می تواند به رتبه سایت آسیب برساند. این اشتباهات ممکن است حتی توسط افراد سئوکار هم رخ دهد. اشتباهات سئو رایج ممکن است بر اثر کم توجهی و رعایت نکردن ریزه کاری های عملیات سئو رخ دهد و یا دلیل مهم تر این که، ممکن است برخی سئو کاران اطلاعات خود را به روز نکنند و سبب افت رتبه و حتی پنالتی شدن سایت بشوند. در نتیجه حتما این مقاله و مقالات مرتبط ما در مورد اشتباهات سئو رایج را مطالعه کنید تا درصد بروز اشتباه در سئو سایت را کاهش دهید.

اشتباهات سئو رایج

1. اشتباهات سئو رایج: استفاده نکردن از آمارگیرها

با استفاده از آمارگیرها می توانید آن چه که سایت می بیند را تجزیه و تحلیل کنید.
ابزارهای آنلاین و آمارگیرهای سئو در بسیاری از موارد رایگان هستند. از جمله ابزارهای بسیار دقیق در زمینه آمارگرفتن از سایت گوگل آنالیتیک است که ابزار خود گوگل است. تمامی ابزارهای تولید شده توسط گوگل مورد اعتماد ترین ابزارها هستند زیرا دقیق ترین اطلاعات را خود گوگل از هر سایتی دارد و دیگر ابزارهای موجود هم این اطلاعات را از پایگاه داده های گوگل دریافت می کنند. گوگل آنالیتیک توانایی های زیادی دارد که تمام کسانی که در زمینه های مختلفی از کسب و کار اینترنتی مشغول فعالیت هستند باید از آن استفاده کنند.
یکی از اصلی ترین استفاده هایی که باید از آمارگیرها داشت، بررسی ورودی دقیق سایت است. ورودی سایت به روش های مختلفی صورت می گیرد. مانند وارد کردن URL سایت به صورت مستقیم، بک لینک سایت در دیگر سایت ها و بلاگ ها و مهم تر از همه جستجو کلمه کلیدی توسط کاربر و وارد شدن به سایت.
برای این که بتوان از این کلمات کلیدی بیشترین بازدهی را دریافت کرد حتما به آمارگیرها نیاز پیدا خواهید کرد. اگر متوجه شدید در کلمه کلیدی خاصی میزان ورودی سایتتان زیاد است می توانید در صفحه فرود یا Landing page مربوط به آن کلمه لینک سازی داخلی، قرار دادن محصولات سایت و دیگر استفاده ها جهت هدایت کاربران به دیگر صفحات سایت را انجام دهید.

2. اشتباهات سئو رایج: فعال نکردن جستجوی محلی

اگر قصد به سود رسیدن و فروش بیشتر در کار خود از طریق سایت را دارید حتما به فکر فعال کردن جستجوی محلی برای سایت خود باشید. اگر نمی دانید جستجو محلی یا Local search چیست با این مثال بیشتر متوجه خواهید شد. فرض کنید که شما در شمال ایران دارای رستوران هستید و قصد دارید که برای رستوران خود یک سایت طراحی کنید. برای این که افرادی که در شهرهای شمالی ایران به دنبال رستورانی خوب می گردند شما را پیدا کنند، شما نیازمند فعال کردن جستجوی محلی یا local search هستید.
جستجوی محلی به شما کمک می کند که اولین گزینه در میان نتایج موتورهای جستجو باشید، البته در صورتی که فرد جستجو کننده از نظر موقعیت مکانی به شما نزدیک باشد.

3. اشتباهات سئو رایج: استفاده نکردن از هدینگ تگ ها

منظور از هدینگ تگ، تگ های h1 تا h6 است که سبب ارتباط بین اجزاء مختلف متن می شود. هدینگ تگ ها تاثیر بسزایی در سئو صفحات سایت می گذارند زیرا کمک می کنند که موتورهای جستجو درک بهتری از محتوای هر صفحه داشته باشند.
خزنده های گوگل با ورود به هر سایت و صفحات مختلف سایت به دنبال همین هدینگ تگ ها می گردند. در بین این 6 تگ، تگ h1 پر ارزش ترین و مهم ترین تگ از نظر موتورهای جستجو و تگ h6 کم ارزش ترین تگ به حساب می آید.

4. اشتباهات سئو رایج: رعایت نکردن لینک سازی داخلی

اشتباهات سئو رایج

تاثیر استفاده از انکر تکست ها را در محتوای سایت و مقالات خود نادیده نگیرید. اگر می خواهید ربات های گوگل زمان بیشتری در سایت شما بمانند و اطلاعات بیشتری را از سایت شما در پایگاه داده های موتورهای جستجو ثبت کنند حتما مقالات خود را به کمک انکرتکست ها به یکدیگر ارتباط دهید.
لینک سازی داخلی به کمک انکر تکست ها علاوه بر این که به ربات های گوگل دستور بیشتر ماندن در سایت را می دهند، برای افزایش بازدید دیگر صفحات سایت توسط کاربران هم کارایی دارد. در صورتی که مقالات مرتبط و یا محصولات مرتبط به یکدیگر لینک شوند شانس بالا رفتن میزان فروش بسیار افزایش خواهد یافت.

5. اشتباهات سئو: تمرکز بیش از حد روی تعداد لینک های خارجی

تمام کسانی که در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت می کنند به محض این که راجب سئو سایت کمی اطلاعات به دست می آورند به دنبال راه حلی سریع برای سئو شدن سایت خود می گردند. از آن جایی که یکی از راه حل های قطعی برای سئو شدن سایت عملیات لینک بیلدینگ یا لینک سازی خارجی است بیشتر افراد این برداشت غلط را دارند که با افزایش تعداد لینک های خارجی سریعا سایت را سئو کنند. این کار شاید به نظر عملی باشد و بتوان با تعداد لینک زیاد سایت را مدتی در میان نتایجِ خوب گوگل، نشان داد ولی راه حلی قطعی نخواهد بود. از آن جایی که الگوریتم های گوگل در زمینه لینک سازی بسیار پیشرفته شده اند نمی توان دیگر از هر سایتی لینک گرفت زیرا نه تنها رتبه سایت را بهبود نخواهد بخشید بلکه خطر پنالتی شدن سایت را هم به همراه خواهد داشت. در نتیجه کیفیت را فدای کمیت نکنید.
به جای این که از 10000 سایت لینک بگیرید از تعداد کمی سایت لینک بگیرید که از اعتبار خوبی در نظر گوگل بر خوردار هستند. سایت هایی از نظر گوگل سایت معتبر و قدرتمند هستند که پیج آتوریتی آن ها عددی نزدیک به 100 باشد. از آن جایی که این معیار یک معیار جهانی است سایت هایی با این پیج آتوریتی بسیار کم هستند و رسیدن به این جایگاه کار آسانی نیست. در کشور ما سایت هایی که پیج آتوریتی بین 30 تا 40 دارند را می توان سایت های معتبری دانست که در صورت لینک گرفتن از آن ها به سئو سایت خود بسیار کمک خواهیم کرد.

با مقاله بعدی ما در زمینه اشتباهات سئو رایج همراه باشید تا اطلاعات مفید بیشتری در این زمینه به دست آورید.

نتیجه گیری:

اشتباهات سئو رایج در برخی موارد صدمات جبران ناپذیری به سایت خواهند زد. به هر دلیلی اگر احساس می کنید که خودتان نمی توانید سایتتان را سئو کنید این کار را با آزمون و خطا امتحان نکنید. تنها زمانی می توانید خودتان سایتی را سئو کنید که یا بار علمی کافی در این زمینه را داشته باشید و یا تجربه کافی در زمینه سئو کردن سایت را به دست آورده باشید. در غیر این صورت حتما با متخصصین سئو و شرکت هایی که در این زمینه توانایی کافی دارند صحبت کنید تا سایت شما را به راحتی با توجه به تکنیک های روز سئو کنند.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.