اشتباهات سئو رایج که موجب کاهش رتبه سایت می‌شوند (قسمت سوم)

در این مقاله هم مانند دو مقاله دیگر با موضوع اشتباهات سئو، قصد داریم 5 اشتباه باقی مانده در رابطه با بهینه سازی سایت را برایتان شرح دهیم.
اگر طبق مقالات دیگر راه کار های توضیح داده شده را انجام داده و اشتباهات مربوطه را رفع کرده باشید، با رعایت این 5 راه کار جزئی دیگر سایت شما نه تنها از لحاظ سئو به مشکلی نمی خورد بلکه به رتبه های بسیار خوبی در صفحه SERP خواهد رسید.
در ادامه 5 راه کار دیگر در مورد اشتباهات سئو را برایتان شرح می دهیم:

1. استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی

بهینه سازی سایت یک بعد اجتماعی نیز دارد. شاید قسمتی از کار وابسته به فعالیت هایی باشد که ما بر روی سایت انجام می دهیم اما قسمتی دیگر را باید برای جذب مخاطب انجام دهید. هر چه تعداد کاربرانی که به سایت شما می آیند بیشتر شود گوگل نیز به سایت شما رتبه بهتری در صفحه SERP خواهد داد.
در نتیجه اسفاده از شبکه های اجتماعی را از دو جنبه مهم باید در نظر داشته باشید:

  1.  سیگنال های مثبت برای سئو سایت
  2. افزایش ورودی سایت و جذب کاربران از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار مثبتی بر سئو سایت می گذارند به طوری که از همان لحظه که اکانت های خود را می سازید و اولین پست را می گذارید الکسا و رتبه سایت کالا تغییر می کند. در کمترین حالت از تاثیر دو شبکه اجتماعی بر سئو سایت خود بهره ببرید.

2. محتوایی در سایت قرار دهید که به حوزه ی کاری شما ارتباطی ندارد.

محتوای بی ارتباط به سایت شما، هیچ فایده ای برای سایت نخواهد داشت. انسجام متن ها و ارتباط کلی بخش های مختلف سایت می تواند باعث بهبود رتبه کلی سایت شود. گوگل و موتورهای جستجو به موضوع سایت و حوزه فعالیت سایت بسیار توجه می کنند و به سایت در همان حوزه اعتبار می دهند در نتیجه محتوای غیر مرتبط به سایت شما نمی تواند از طرف موتورهای جستجو مورد توجه قرار گیرد.
به طور مثال در سایتی که آموزش آشپزی را انجام می دهد نباید از محتوایی در رابطه با حوزه رایانه استفاده کرد.

اشتباهات سئو و آموزش رفع آن ها

3. تاثیر ریدایرکت ها بر سایت

صفحات ریدایرکت می توانند به سئو سایت صدمه بزنند اما با این حال این صفحات در هر سایتی وجود دارند. این صفحات با این که می توانند تاثیر منفی داشته باشند ولی کاربردهای مثبت و خوبی هم دارند. تنها کاری که می توان در رابطه با ریدایرکت ها انجام داد این است که استفاده از این نوع صفحات ریدایرکت را به حداقل رساند.
یکی از مشکلاتی که ریدایرکت ها برای سایت ایجاد می کنند کاهش سرعت سایت است و این که صفحات ریدایرکت شده امتیاز اصلی خود را از پیج آتوریتی دریافت نمی کنند. با ین حال استفاده از ریدایرکت ها یک ضرورت است برای تمام لینک های خراب.

4. بهینه سازی نکردن تصاویر سایت

بهینه سازی کردن تصاویر به معنای معرفی تصاویر برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو است. به کمک تگ Alt می توانید تصاویر را به موتورهای جستجو معرفی کرد به طوری که با جستجوی کلمه کلیدی وارد شده در تگ Alt بتوان آن تصاویر را در میان نتایج موتورهای جستجو پیدا کرد.

5. فراموش کردن کاربرانی که با موبایل به سایت شما می آیند

یکی از مهم ترین کارهایی که هر طراح سایتی باید در نظر داشته باشد ریسپانسیو بودن سایت است. امروزه استفاده از تلفن های هوشمند به قدری فراگیر شده است که مردم بیشتر کارهای خود را با تلفن های همراهشان می گذرانند. توجه به مخاطبانی که با موبایل به سراغتان می آیند را جدی بگیرید زیرا نیم بیشتری از کاربران سایت شما را همین افراد تشکیل می دهند.

نتیجه گیری:
اشتباهات سئو به دو دسته تقسیم می شوند؛ اشتباهاتی که سبب پنالتی شدن سایت می شوند مانند: (اشتباهات مربوط به محتوای کپی شده، لینک سازی اشتباه و غیر طبیعی، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و…) و اشتباهاتی که قابل جبران هستند مانند (محتوای کوتاه، بهینه سازی تصاویر، استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی و …)
در نتیجه با مطالعه در این رابطه می توانید درصد بروز اشتباهات را قبل از تجربه کردن و پنالتی شدن به حداقل برسانید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.