6 دلیل مهم محبوبیت شبکه های اجتماعی

افزایش محبوبیت شبکه های اجتماعی با توجه به محبوبیت این شبکه ها در بین مردم امری ضروری است در نتیجه باید بدانیم انجام دادن چه کارهایی باعث خواهد شد که مردم بیشتر ما را دوست داشته باشند. شبکه های اجتماعی امکانات و مزایای زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند مانند کمک به آنها برای برقراری ارتباط با افراد جدید، به اشتراک گذاشتن نظرات خود با افراد مورد علاقه شان و برقراری ارتباط با دوستان قدیمی و همکاران خود.

محبوبیت شبکه های اجتماعی

1. دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی: دیدار با افراد جدید

شبکه های اجتماعی به مردم فرصتی برای دیدار با افراد جدید در سراسر جهان را می دهد. کاربران در شبکه های اجتماعی به میلیون ها پروفایل از سراسر جهان دسترسی دارند. قبل از ظهور شبکه های اجتماعی، اتاق های گفتگوی (chat rooms)تنها راه برای دیدار با افراد جدید در اینترنت بود. اما اشکال اصلی اتاق چت این بود که شما ممکن است با کسی ارتباط بر قرار کنید که نمی دانید آن چه کسی است و فرد مقابل اطلاعاتی از خود ارائه نمی دهد.
اما در شبکه های اجتماعی مردم اطلاعاتی از خود را در پروفایل های خود قرار می دهند. به این ترتیب قبل از برقراری تعامل با آنها اطلاعات بیشتری در مورد یک فرد به دست می آید.

حتما بخوانید: 8 راه کار برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

2. دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی: کاربر پسند هستند

هر چه قدر استفاده از یک شبکه اجتماعی ساده تر باشد محبوب تر خواهد شد. تمام شبکه های اجتماعی که بسیار توانسته اند در بین مردم محبوب شوند شبکه هایی هستند که کار کردن با آن ها لذت بخش و ساده است.
البته اکثر شبکه های اجتماعی بسیار آسان هستند زیرا تمام افراد با هر سطح از سواد بتوانند از آن استفاده کنند و نیاز به داشتن تنها کمی دانش جزئی در مورد اینترنت برای استفاده از آن ها کافی باشد.
استفاده از شبکه های اجتماعی حتی به کمتر آلوده شدن یک شهر کمک می کند؛ زیرا برای برقرار ی ارتباط با افراد جدید و آشنا کردن آن ها با کسب و کار خود دیگر نیاز به تولید بنر، تابلو و تراکت نداریم. به جای این گونه جذب کردن افراد به روش قدیمی و سنتی تنها می توان کانال و شیوه های جذب دنبال کننده در هر شبکه را بدانیم و به راحتی با افراد مختلف تعامل برقرار کنیم.
نسخه های موبایل شبکه های اجتماعی حتی بیشتر از سایت ها مورد استقبال قرار می گیرند و کاربر پسندتر هستند زیرا به مردم اجازه می دهد در هر جایی مانند مترو، محل کار، در تخت خواب و… به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشند.

3. دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی: ایجاد گروه

محبوبیت شبکه های اجتماعی

اکثر شبکه های اجتماعی محبوب اجازه می دهد تا کاربران گروه ایجاد کنند. این گروه ها می توانند به افراد مورد علاقه و منافع و سرگرمی های یک فرد تقسیم شوند. گروه مانند باشگاهی است که اعضای آن با هر کسی که دارای منافع مشابه هستند، باز است.

4. دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی: رایگان بودن

بسیاری از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب مانند فیس بوک و گوگل + رایگان هستند که ورود و عضویت در آن ها برای همه باز است. این سایت ها عمدتا پول خود را از طریق تبلیغات به دست می آورند. راه های دیگر این شبکه های اجتماعی برای کسب درآمد، ویژگی های اضافی مانند بازی ها و برنامه های کاربردی دیگر است که باید توسط کاربران پرداخت شود.

5. دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی: بازار کار

بسیاری از شرکت ها از طریق شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn شروع به استخدام افراد می کنند. کاربران همچنین می توانند از طریق این شبکه اجتماعی حرفه ای مانند سایر پورتال های شغلی به دنبال کار جدید برای خودشان باشند. رسانه های اجتماعی در حال حاضر سهم زیادی در بازار کار دارند.

حتما بخوانید: تاثیرات سایت و شبکه های اجتماعی بر یکدیگر

6. دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی: گسترش کسب و کار

یکی دیگر از دلایل مهم موفقیت سایت های شبکه های اجتماعی این است که آن ها به کسب و کار کمک می کنند تا به راحتی مشتریان بالقوه خود را پیدا کنند. بر خلاف موتورهای جستجو مانند گوگل، شبکه های اجتماعی یک راه حل تبلیغاتی را هدف قرار داده اند که با استفاده از آن کسب و کارها می تواند مشتریان بالقوه خود را براساس ویژگی ها و علایق کاربران خود به دست آورد.
شبکه های اجتماعی می توانند به شخصی ترین اطلاعات کاربران خود دسترسی دارند مانند:
آن ها به چه موضوعاتی بیشتر علاقه دارند
سرگرمی آن ها چیست
چه صفحات و چه مطالبی را بیشتر بازدید کرده اند
کدام یک از رفتارهای کاربر به منافع کسب و کار آن ها کمک می کند
و …
تمامی این اطلاعات به کسب و کارها کمک می کنند تا تبلیغات خود را به درستی و با هدف صحیح انجام دهند.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.