کلمه کلیدی یا keyword در سئو به چه معنایی است؟

کلمه کلیدی (keywords) کلماتی هستند که ایده ها و موضوعات اصلی سایت شما در مورد آن کلمات صورت گرفته است. از نظر کاربران یا جستجوگرها، کلمات کلیدی کلماتی هستند که کاربران در موتورهای جستجو از طریق آن کلمات به دنبال پاسخ سوالات خود می گردند. اگر همه چیز بر روی صفحه سایت شما به طور صحیح بارگذاری شده باشد و اتصال درستی به تمام تصاویر، ویدئو، پادکست و غیره به کلمات و عبارات ساده سایت بر قرار شده باشد، همه این موارد می توانند کلمات کلیدی اولیه شما باشند. به طوری که کاربر با جستجوی کلمه کلیدی مرتبطی با ویدئوی سایت شما، به سایت شما می رسد. به عنوان یک صاحب وبسایت و خالق محتوا، شما می خواهید کلمات کلیدی که در صفحات خود قرار می دهید به آن چه که افراد در جستجوی آن هستند مرتبط باشد، به این ترتیب به کمک کلمات کلیدی شانس بیشتری برای پیدا کردن محتوای شما در میان نتایج وجود دارد.

حتما بخوانید: 8 راه کار برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

کلمه کلیدی

کلمه کلیدی به چه دلیل مهم است؟

کلمه کلیدی ها مهم هستند، زیرا آن ها بین مشکلی که کاربران به دنبال راه حل آن هستند و محتوای شما در سایتتان که محتوای مورد نیاز آن ها است ارتباط بر قرار می کنند.
هدف شما برای سئو کردن سایت خود و قرار گرفتن در رتبه بندی صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP)، هدایت کاربران به سایتتان از طریق کلمات کلیدی است که بر روی آن ها به صورت تخصصی فعالیت می کنید. بدون تمرکز بر روی کلمات کلیدی نمی توانید ترافیک سایتتان را افزایش دهید زیرا کاربران باید بر اساس سوالاتشان در موتورهای جستجو شما را پیدا کنند نه این که سایت شما مانند یک انبار بی استفاده فقط پر از مقاله شود.

نوع ترافیک شما به چه شکلی است؟

برای مثال اگر شما صاحب یک فروشگاه گلف هستید، ممکن است بخواهید با کلمه کلیدی “باشگاه های جدید” رتبه بندی شوید اما اگر ندانید که روی چه کلمه ای فعالیت می کنید، ممکن است به ترافیکی غیر از آن چه که انتظار دارید برسید. شاید این کلمه اصلا کلمه صحیحی برای فعالیت شما نباشد، شاید ترافیک مناسبی نداشته باشد، شاید کلمه ی باشگاه جدید کاربرانی را به سایت شما بیاورد که به گلف اصلا نیازی ندارند. در نتیجه باید ورودی سایت خود را هدفمند کنید تا بهتر از قبل نتیجه خوب بگیرید.

چه کلمه کلیدی برای سایت شما مناسب است؟

آن چه که حائز اهمیت است این است که ممکن است آن کلماتی که شما در نظر دارید آن کلماتی نباشند که کاربران درخواست می کنند.
ممکن است شما برای تولید محتوای ارگانیک خود بسیار زحمت بکشید و بخواهید با آن محتوا بازدید کنندگان را به سایت خود هدایت کنید. اما برای این کار شما باید نیاز مخاطب را درک کنید و محتوا خود را بر اساس زبان ساده ای برای آن ها تولید کنید.
شما می توانید برای درک نیاز های کاربران و پیدا کردن کلمه کلیدی صحیح با صحبت کردن با مشتریان خود، شرکت کردن در انجمن ها و گروه هایی در شبکه های اجتماعی مشکل خود را رفع کنید. هم چنین تحقیقات برای یافتن کلمه کلیدی خودتان را با کمک یک ابزار مانند Keyword Explorer انجام دهید.
این ابزار به شما کمک می کند که کلمه صحیح و پر بازدیدتری نسبت به آن چه که در ذهن دارید پیدا کنید و بهینه سازی سایت خود را به شکل حرفه ای تری دنبال کنید.

کلمه کلیدی با طول بلند (Long tail keywords) چیست؟

کلمات کلیدی می توانند کلمات طولانی تر و کم رقابت تر باشند (که معمولا “کلمات کلیدی Long tail” نامیده می شوند)، و یا آنها می توانند یک ترکیب خاص تر از چندین کلمه باشد که یک عبارت را ایجاد می کنند (این نوع کلمات کلیدی هم “عبارت کلیدی”) نامیده می شوند.
کلمات کلیدی پر رقابت ممکن است به عنوان هدف نهایی و اصلی شما باشند، این نوع کلمات اغلب حجم جستجو بالایی دارند که محتوای تولید شده برای این کلمات با وسواس زیادی تولید می شود. با این حال، این نوع کلمات کلیدی معمولا رقابت بسیار سختی دارند. شما ممکن است بخواهید فروشگاه لباس آنلاین خود را برای کلمه کلیدی” لباس” رتبه بندی یا سئو کند، اما این کار می تواند بسیار شما را به زحمت بی اندازد و در آخر نتیجه نتوانید موفق شوید.

در برخی از کلمه کلیدی با رقابت قوی، ممکن است کلمه مورد نظرتان بسیار مبهم باشد. یعنی اگر کسی در جستجوی کلمه “سگ” باشد، شما نمی دانید که آیا آنها خواهان لیست نژادهای سگ، اطلاعات مربوط به غذای سگ، محل خرید یک لباس کوچک سگ یا فقط یک سایت با عکس های زیبا از سگ ها هستند در نتیجه آماده کردن یک صفحه برای تمامی اطلاعات موجود از یک سگ امکان پذیر نیست.

کلمات کلیدی طولانی معمولا قصد دارند تا تعریف دقیق تری از یک کلمه ارائه دهند. به عنوان مثال، “بهترین غذای سگ برای یک توله سگ” یا “سگ و توله سگ ارزان قیمت سیاتل”.
با توجه به این توضیحات پیشنهاد می کنم به جای تلف کردن وقتتان برای چنین کلمات دشواری، انرژی خود را بر روی کلمات کلیدی طولانی تر صرف کنید و خودتان را به راحتی در صفحه SERP نشان دهید.

نکات مهم در رابطه با انتخاب کلمه کلیدی مناسب

کلمه کلیدی

برخی قوانین و نکات مهم در رابطه با انتخاب کلمه کلیدی وجود دارد که باید قبل از شروع کارتان آن ها را در نظر داشته باشید؛ مانند:

1. کلمه کلیدی ارزشمند

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در زمینه انتخاب کلمه کلیدی و تولید محتوا برای یک کلمه در نظر داشته باشید این است که کلمات کلیدی خود را برای ارائه خدمات به کاربران انتخاب کنید و در نظر داشته باشید ارزش واقعی محتوای ما زمانی بیشتر خواهد شد که این محتواها برای افراد واقعی تولید شوند نه صرفا ربات های موتورهای جستجو.

2. صحت استفاده از یک کلمه کلیدی

کلمات کلیدی به طور مجزا باید در هر صفحه از سایت شما وجود داشته باشند. کلمه کلیدی باید در صفحه وجود داشته باشد و کاربر و یا ربات های موتوهای جستجو با جستجو آن کلمه باید اطمینان حاصل کنند که شما به آن چه آن ها نیاز دارند پاسخ خواهید داد.
جلب اعتماد کاربر و موتورهای جستجو برای صحت استفاده از یک کلمه کلیدی در سایت شما به وسیله: برچسب یا متا تگ عنوان و متن محتوایی است که در صفحه به کار رفته است.
شاید تصور کنید می توانید یک لینک در صفحه خود قرار دهید و نام لینک را بگذارید “کلیک کنید” و دیگر مهم نباشد که صفحه فعلی را به کدام صفحه از سایت لینک می کنید. با این فکر شما در نظر دارید برای عناوین مبهمی که در سایت قرار داده اید بازدید بیشتری جذب کنید اما با مخفی کردن آن چه که در مورد صفحه لینک شده وجود دارد، موتورهای جستجو به سایت و کلمات کلیدی شما کمتر از قبل اهمیت می دهند و با تکرار این موضوع عملا سایت خود را به سایتی بی ارزش تبدیل خواهید کرد.

حتما بخوانید: چگونه برای سایت خود یک محتوای جذاب بنویسیم؟

3. تاکید بیشتر برای استفاده از کلمه کلیدی

شما همچنین می توانید با به کار گیری کلمه کلیدی خود در: URL صفحه، متا تگ یا برچسب H1 در محتوای صفحه، شرح متا تگ موضوع و ویژگی های آلت تصاویر در صفحه به موتورهای جستجو تاکیدتان برای رتبه گرفتن در کلمه کلیدی مورد نظرتان را یاد آوری کنید. در نتیجه تمامی این موارد به موتورهای جستجوی هوشمند کمک می کنند تا در مورد آن چه که محتوای شما واقعا در مورد آن است، کمک کند.

با استفاده از کلمات کلیدی، ساده ترین راه برای تولید محتوا و جستجو شدن شما توسط کاربران ایجاد می شود. استفاده از کلمات کلیدی هیچ گاه نمی تواند بلافاصله شما را به سمت بالا در میان نتایج صفحه SERP ببرد، اما استفاده از آن ها برای SEO اصولی سایت ضروری است.

نتیجه گیری:

کلمات کلیدی مانند پایه های یک ساختمان می مانند که بدون آن ها سئو سایت عملا ممکن نیست. در نتیجه حتما کلمات کلیدی مناسبی را برای سایت خود در نظر بگیرید که به کمک آن ها بتوانید ورودی صحیحی را به سایت خود بیاورید و درآمد خود را چندین برابر کنید.

منبع: https://www.asanseo.com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.